Szemléletem alapvetően integratív, vagyis nem gondolom, hogy egy pszichológiai iskola minden kliensre alkalmazható, vagy az összes problémára megoldást nyújt. Éppen ezért a hozzám forduló személyiségéhez és nehézségeihez igazítom az alkalmazott módszereket.
Én magam pszichoanalitikusan orientált módszerben szereztem sajátélmény tapasztalatot, így az üléseken sokat foglalkozunk az érzések tisztázásával, amikhez az egyik út a kliens szabad asszociációi. A tudattalan érzésekkel való munka során gyakran kerülnek elő a találkozókon az OH kártyák. Az OH módszer alaptézise az, hogy minden ember önmagát ismeri a legjobban, éppen ezért az életében jelen lévő elakadásokra is ő tudja a választ és a megoldást. A kártyák segítségével könnyebben meg tudjuk fogalmazni a tudatos érzéseinket, és gyorsabban felszínre hozhatjuk a rejtetteket.
A másik módszer amivel dolgozok, a kognitív viselkedésterápia (CBT), ami nagyon hatékonyan segít szorongás és depresszió esetén. Itt a legfőbb cél, hogy minél hamarabb csökkenjenek a kliens életét uraló maladaptív gondolatok és viselkedések. A CBT rövid, időhatáros 10-20 konzultációból álló terápiás eljárás. A találkozók alkalmával a felmerülő problémákat kognitív szempontból közösen értelmezzük, vagyis a cselekedetek, érzelmek, gondolatok és fantáziák megértésére és adaptívabb, kevesebb szenvedést okozó hozzáállás kialakítására törekszünk.
Viktor E. Frankl